Zmniejsz prędkość zwiększ myślenie

 W dniu 13.04( czwartek) na terenie naszej gminy rozpoczęła się  akcja „Zmniejsz prędkość zwiększ myślenie” Kierowcy zatrzymywani do kontroli mogli otrzymać podziękowania za bezpieczną jazdę lub stanąć przed wyzwaniem wypicia soku z cytryny.

Inauguracja projektu odbyła się w miejscowości Straszyn przy ul Pocztowej na wysokości  przedszkola gminnego.

Akcję wspólnie z gminą prowadzą: Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański, Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku oraz  Autodrom Pomorze, Patronem medialnym jest Radio Gdańsk .

 

 

Celem prowadzonej akcji jest min. zmiana nawyków i świadomości kierowców. Musimy mieć świadomość, że im więcej osób będzie poruszało się z dozwoloną prędkością oraz przestrzegało reguł, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

Tym razem postępowanie służb było niestandardowe. Kierowcy, którzy dopuścili się przekroczenia dozwolonej prędkości mieli do wyboru : wypicie soku z cytryny lub przyjęcie mandatu karnego. . Za wzorową jazdę kierowcy otrzymywali maskotki z herbem gminy oraz podziękowania za bezpieczną jazdę. Dla wszystkich kierowców przygotowano również broszury informacyjne, w których oprócz podstawowych informacji o drogach hamowania można zobaczyć  zdjęcia dzieci z naszych szkół, które za zgodą rodziców przyłączyły się do akcji.

Projekt „Zmniejsz prędkość zwiększ  myślenie” będzie również prowadzony  w innych lokalizacjach naszej gminy w szczególności w rejonach szkół i przedszkoli.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj pliki