Uwaga na telefony – dzwonią oszuści

Uważaj , i nie oddzwaniaj na nieznane numery telefonów. Brak zdrowego rozsądku może słono kosztować

Krótki sygnał twojego telefonu , wyświetla się numer na ekranie twojej komórki  z kierunkowym ( 22) myślisz to Warszawa może coś ważnego ? Oddzwaniamy i za rozmowę z automatyczną sekretarką płacimy 30 złote za minutę.

Do Urzędu komunikacji Elektronicznej wpływa coraz więcej zgłoszeń  o dziwnych telefonach z nieznanych numerów i bardzo krótkim sygnale połączenia, chodzi o numery zaczynające się na : +243, +221, + 225.

Jeżeli oddzwonimy na taki numer połączymy się z Senegalem ( +221), Demokratyczną Republiką Konga ( +243) lub Wybrzeżem Kości Słoniowej ( + 225)

Numery te najczęściej dzwonią w godzinach nocnych byśmy oddzwaniali zaraz po przebudzeniu , gdy jeszcze nie zwróciliśmy uwagi o jaki numer chodzi.

Bywa że w słuchawce słyszymy sygnał rozłączenia. Jest on symulowany i jeżeli nie naciśniemy czerwonej słuchawki – połączenie trwa. Zanim się zorientujemy może upłynąć sporo czasu i w konsekwencji przyjdzie nam zapłacić słony rachunek.

 Masz wątpliwości? Więcej informacji na ten temat uzyskamy w Centrum Informacji Konsumenckiej Urzędu Komunikacji Elektronicznej – infolinia 801 900 853 lub tel. 22 534 91 74 – od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15- 16.15.