Żuławski Tulipan 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW dniach 09-10.2015r w miejscowości Mokry Dwór odbyła się siódma edycja imprezy plenerowej „Żuławski Tulipan”

 

 

 

W tym rokOLYMPUS DIGITAL CAMERAu hasło przewodnie  imprezy brzmiało:  „Z żuławskim tulipanem dookoła świata”.  Głównym bohaterem tegorocznej edycji  był  Jerzy Adam Forster, pochodzący z Mokrego Dworu podróżnik i członek wyprawy Jamesa Cooka po Pacyfiku. Żuławski Tulipan to jedyna tego typu impreza plenerowa  w Polsce.  Co roku  mieszkańcy naszej gminy układają  z główek tulipanów  specjalnie przygotowany „kobierzec”  tematyczny.

 

Głównym zadaniem Straży Gminnej podczas trwania imprezy było zapewnienie drożności  dróg  dojazdowych na teren imprezy, zabezpieczenie parkingów dla pojazdów jak również całościowe zabezpieczenie imprezy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW tym roku strażnicy w pierwszym dniu zaprezentowali nowy projekt realizowany przez jednostkę: ” Tam gdzie trwa życie, tam istnieje nadzieja”. Głównym założeniem  projektu jest podnoszenie świadomości  mieszkańców z zakresu  bezpiecznego poruszania się po drogach poza terenem zabudowanym w szczególności po zmierzchu, udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz  zapoznanie się z działaniem defibrylatora. W realizacji projektu wykorzystano profesjonalnego fantoma,  defibrylator szkoleniowy oraz elementy odblaskowe, które rozdawano OLYMPUS DIGITAL CAMERAnajmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. W ramach realizacji projektu strażnicy rozdawali również  tzw. karty I.C.E.  Ponadto na terenie imprezy został zaprezentowany symulator zderzeniowy oraz alko-gogle, które straż posiada na wyposażeniu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA