Informacja dla rodziców „Sprawdź, czy twoje dziecko się odurza”

imagesW przestrzeni internetowej można znaleźć coraz więcej informacji na temat leków dostępnych bez recepty, których zażywanie w nadmiernej ilości w połączeniu z innymi lekami powodują odurzenie, czyli stan ograniczonej świadomości u naszych dzieci.

 

 

Twoje dziecko bierze tabletki choć nie skarży się na żadne dolegliwości ?  lub pije syrop w dużej ilości, choć nie kaszle? Uważaj! Może nie robi tego, by się leczyć.

Poniżej przedstawiamy Państwu leki na które my rodzicie powinnyśmy być wyczuleni:

Acodin – Popularne tabletki na kaszel, dostępne bez recepty. To po niego najchętniej sięga młodzież eksperymentująca z substancjami psychoaktywnymi. Przedawkowanie prowadzi do silnego odrętwienia i grozi śmiercią!
Antidol – Lek przeciwbólowy, dostępny bez recepty.  Można przygotować z niego odurzającą substancję, która ma silne działanie pobudzające i halucynogenne. Przedawkowanie grozi śmiercią!
Tussipect – Syrop i drażetki na kaszel. Dostępne bez recepty. Zażycie dużej ilości daje skutki podobne jak amfetamina. Przedawkowanie grozi silnym zatruciem organizmu i niebezpiecznymi skokami ciśnienia.
Sudafed – Tabletki na przeziębienie, bez recepty. W połączeniu z innymi lekami  działa podobnie jak amfetamina.
Ibuprom Zatoki – Dostępne w każdym kiosku.  Zmieszana z ogólnodostępnymi produktami  działa jak amfetamina. Grozi silnym zatruciem i przegrzaniem organizmu, co może skutkować m.in. zawałem.
Tyrozyna – Można ją kupić w każdym sklepie z odżywkami. Zmieszana z niektórymi substancjami powoduje   bardzo silne pobudzenie. Pozyskiwanie tyrozyny z leków grozi zatruciem niebezpiecznymi zanieczyszczeniami.

źródło : http://media.wp.pl/kat,1022943,title,Sprawdz-czy-twoje-dziecko-sie-odurza,wid,15135327,wiadomosc.html?ticaid=114d80