Działania strażników docenione przez Komendę Powiatową Policji w Pruszczu Gdańskim

sminoltacol15012910390_0001„Składam na Pani ręce słowa uznania oraz serdeczne podziękowania dla pracowników Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański, którzy to w dniu 13/01/2015 roku przekazując ważne informacje przyczynili się do zatrzymania osoby, która demoralizowała młodzież w rejonach szkół w miejscowości Straszyn i Łęgowo. Takie działanie zasługuje na wielkie uznanie wobec wykonywanych obowiązków służbowych przez w/w strażników gminnych, którzy swoją postawą tworzą bardzo pozytywny wizerunek kierowanego przez Panią Urzędu” napisał w liście do wójt Magdaleny Kołodziejczak  Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim mł. insp. Radosław Pietrzak.

Sprawa dotyczy ujęcia mężczyzny, który pojawiał się w rejonach szkół w Straszynie oraz Łęgowie. Mężczyzna obserwował, a następnie zaczepiał dzieci, które szły lub wracały ze szkoły. W momencie, gdy udawało mu się nawiązać kontakt z dziećmi mężczyzna obnażał się oraz wykonywał  „inne czynności seksualne” w ich obecności.

Strażnikom udało się poprzez krótkotrwałe obserwacje terenów przyległych do szkół oraz rozmów z uczniami, pedagogami i dyrektorami szkół pozyskać szczegółowe informacje dotyczące tego mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał.  Informacje, jak również weryfikacja monitoringu, pozwoliły wytypować mężczyznę, którym okazał się mieszkaniec  gminy ościennej. Wszystkie zebrane materiały zostały przekazane przez strażników do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.