„Bezpieczne ferie zimowe 2015” -spotkanie w świetlicy w Bystrej

OLYMPUS DIGITAL CAMERAFerie zimowe to czas odpoczynku i rozrywki dla naszych dzieci. Jednak w tym okresie czyha na nie  sporo niebezpieczeństw. Warto, by  nasze dzieci wiedziały, jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo.

 

W dniu 04.02.2015r w świetlicy wiejskiej w miejscowości Bystra odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z funkcjonariuszami Straży Gminnej. Strażnicy  w ramach realizacji nowego projektu w pierwszej części  spotkania przedstawili  zasady działania defibrylatora,   urządzenia służącego do przeprowadzania zabiegu przywrócenia akcji serca u osób, u których nastąpiło zatrzymanie krążeniowo oddechowe, jak również u osób, u których wystąpiło poważne zaburzenie rytmu serca np. migotanie komór lub przedsionków. Urządzenie tego typu coraz częściej montowane jest w sklepach wielkopowierzchniowych, dworcach, urzędach. W realizacji   tematu  wykorzystano defibrylator szkoleniowy.

Druga część spotkania to omówienie bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. W tej części spotkania wykorzystano min. kolorowanki tematyczne jak również sporządzono  wspólnie  plakat związany z bezpieczeństwem podczas ferii, który po podpisaniu przez autorów został zawieszony w świetlicy. Przy pomocy prezentacji multimedialnej omówiono również bezpieczeństwo w przestrzeni internetowej.

Trzecia część spotkania dotyczyła podstaw udzielania pierwszej pomocy.  W tym bloku tematycznym  wykorzystano „fantoma”  szkoleniowego, który po podłączeniu do komputera pokazywał prawidłowość wykonywanych czynności ratowniczych.

Ostatni blok tematyczny stanowił przypomnienie podstawowych zasad w ruchu drogowym . W realizacji tej części spotkania wykorzystano elementy mobilnego miasteczka ruchu drogowego.

Korzystając z okazji zapraszamy dzieci i młodzież miejscowości Bystra w tą sobotę do świetlicy wiejskiej gdzie odbędzie się  „Wielki turniej karaoke” organizowany przez Panią sołtys oraz Radę sołecką miejscowości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA