14 latka chciała popełnić samobójstwo – miała przy sobie list pożegnalny.

Niepokojąca informacja dotarła do Straży Gminnej  z jednej ze szkół z terenu naszej gminy.14 latka uciekła ze szkoły pozostawiając informację, koleżankom, że ma zamiar popełnić samobójstwo. Informacja bardzo szybko została przekazana służbom . Strażnicy po przeprowadzeniu czynności polegających  min. na  rozmowie z matką dziewczyny  oraz po rozmowie telefonicznej z ojcem rozpoczęli poszukiwania.14 latki.

W poszukiwania 14 latki zostali również zaangażowani pracownicy socjalni GOPS, którzy przekazali informację, że nastolatka 10 min po interwencji straży w miejscu zameldowania pojawiła się w domu i pozostawiając krótki list dla mamy wybiegła  mówiąc , że idzie na pobliski wiadukt.Na szczęście  patrol Straży Gminnej, znajdował się w tym rejonie i odnalazł nastolatkę w odległości ok 50 m od wiaduktu. Dziewczyna posiadała przy sobie list pożegnalny.

Nigdy niebagatelizujmy informacji o tym, iż ktoś mówi o  popełnieniu samobójstwa. W takich sytuacjach należy informować bliskich rodziny lub też służby, które, tak jak w tym przypadku, mogą uratować czyjeś życie..

Z uwagi na dobro dziecka jak i rodziny jednostka nie podaje bliższych informacji w przedmiotowej sprawie.