Skuterem na podwójnym gazie

Ponad 2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący skuterem, który został zatrzymany przez patrol Straży Gminnej.

 

 

W dniu 06.07. 2015r na trasie Wojanowo – Rekcin patrol Straży Gminnej zauważył mężczyznę , który poruszając się skuterem wykonywał niebezpieczne manewry zajeżdżając min. drogę oznakowanemu radiowozowi Straży . Kierujący , który ubrany był w kamizelkę odblaskową oraz kask ochronny „na pierwszy rzut oka”  wyglądał jak wzorowy użytkownik skutera.  Jednak duże wątpliwości budziły manewry, które kierowca wykonywał na drodze. Po zatrzymaniu kierowca nieskoordynowane manewry  tłumaczył dziurami w jezdni, które zmuszały go  do niebezpiecznych manewrów.  Po chwili jednak przyznał , że wypił  dwa piwa  i jego zdaniem   nie ma to  większego wpływu na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol Policji, który po przybyciu na miejsce poddał kierującego skutera   badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu . Wynik 2,21 promila w pierwszym badaniu nie pozostawiło złudzeń policjantom.

Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadzić KPP- Pruszcz Gdański.