„Bezpieczne ferie zimowe 2015” – spotkanie w świetlicy w Żukczynie i Żuławce

ferieTym razem strażnicy gminni  w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne ferie zimowe” odwiedzili  w dniach 9-10.02.2015 roku dzieci w świetlicach wiejskich w Żukczynie i Żuławce.

Spotkania podzielone były na dwie części. Na początek zostały omówione niebezpieczeństwa z jakimi możemy się spotkać w czasie ferii i nie tylko oraz sposoby prawidłowego reagowania w obliczu takich sytuacji. Dla ułatwienia zapamiętania przydatnej wiedzy strażnicy posłużyli się filmami instruktażowymi oraz zajęciami praktycznymi z pierwszej pomocy z wykorzystaniem  „fantoma”  oraz  defibrylatora szkoleniowego.

W drugiej części spotkani zostały omówione zostały zasady bezpieczeństwa w przestrzeni internetu oraz bezpieczeństwa ruchu drogowym. W celu lepszej prezentacji zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wykorzystano elementy mobilnego miasteczka ruchu drogowego wraz z „autochodzikiem”.

Na zakończenie uczestnicy spotkani otrzymali od strażników elementy odblaskowe oraz kolorowanki tematyczne o bezpiecznych feriach zimowych.