Żuławski Tulipan 2013

To już kolejny rok , kiedy Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański zabezpieczała święto „Żuławski Tulipan”. W tym roku tematem przewodnim święta  był magiczny świat bajek do którego wszystkich obecnych  zapraszali bohaterowie  znanych i lubianych przez wszystkich bajek.

Realizacja zadań podczas imprezy.

Oprócz podstawowych zadań związanych z utrzymaniem ładu i porządku publicznego w obrębie imprezy  innym z priorytetowych  zadań  było  uregulowanie ruchu drogowego na  drodze dojazdu  oraz organizacja parkingu dla osób odwiedzających.

W wyniku podjętych interwencji w większości w sobotni wieczór łącznie pouczono 6- osób w związku z zakłócaniem ładu i porządku publicznego na przystanku autobusowym, 1- osobę ukarano mandatem karnym, oraz jedną osobę nietrzeźwą odwieziono do miejsca zamieszkania .

Podczas trwania imprezy w sobotnie popołudnie  doszło do niegroźnego wypadku.  Jeden ze skoczków spadochronowych, który brał udział w pokazach  prawdopodobnie w wyniku gwałtownego porywu wiatru został zniesiony na pobliską łąkę, gdzie wpadł w ogrodzenie. Na miejsce  została wezwania karetka pogotowia.

tulipan

karetka