Wyrzucił opony do rowu – musiał wrócić na miejsce i je posprzątać

Pozbywanie się śmieci poza obowiązującym systemem stanowi niechlubną praktykę osób, które uważają, że miejscem na odpady mogą być rowy melioracyjne, lasy czy mało uczęszczane drogi, byle nie własne podwórko. Niestety, również w naszej gminie zdarzają się również takie procedery. Tym razem podrzut zużytych opon nastąpił na trasie Wojanowo- Rusocin do rowu melioracyjnego.

Niefrasobliwy winowajca, dowiedział się jednak bardzo szybko, że tego typu czyny są ścigane nie tylko przez strażników gminnych ale są również nieakceptowalne przez naszych mieszkańców, których pojazdy bardzo często wyposażone są np. w rejestratory jazdy. Wizja poniesienia odpowiedzialności karnej w tym skierowania wniosku o ukaranie do Sądu skłoniła naszego winowajcę do wyrażenia skruchy i niezwłocznego posprzątania miejsca, które pod płaszczem nocy zaśmiecił.

Nałożony mandat karny był zapewne bolesny. Zapewne przykre i niezręczne było również sprzątanie po samym sobie, którą czynność dopilnował strażnik. Mamy również nadzieje że sytuacja ta będzie dobrą lekcją ekologiczną na przyszłość dla samego sprawcy.

Przypominamy : Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański posiada na wyposażeniu foto pułapki, które również można zamontować na twój wniosek w twojej okolicy w miejscach w których następują częste podrzuty śmieci. Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów. email: strazgminna@pruszczgdanski.pl

Jesteś świadkiem nielegalnego podrzutu śmieci z samochodu podczas spaceru ? Zrób zdjęcia telefonem komórkowym numerów rejestracyjnych , Jak możesz zapamiętaj podstawowe szczegóły takie jak: rysopis sprawcy, wiek itp. A następnie wyślij zdjęcia z dodatkowymi informacjami na nasz adres emal: strazgminna@pruszczgdanski.pl. Pamiętaj aby zgłoszenie było prawidłowe poza kontaktem do siebie do zdjęć obowiązkowo dołącz informację dotyczącą miejsca zdarzenia , daty oraz , godziny. Nie obawiaj się w końcu wszystkim nam zależy na czystej i ekologicznej gminie.