wyłapane psy w Juszkowie i Rokitnicy

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKolejne miejscowości  w których  wyłapano bezpańskie psy to Juszkowo i Rokitnica. W dniu 18.09.2014r strażnicy gminni otrzymali kolejne  zgłoszenia  tym razem z miejscowości Juszkowo  oraz Rokitnica dotyczące bezpańskich psów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZgłoszenie z miejscowości Juszkowo dotyczyło psa rasy amstaf , który błąkał się przy ul Sportowej. Z uwagi na brak możliwości dotarcia na miejscu zdarzenia do właściciela pies został wyłapany i  umieszczony tymczasowo w kojcu zlokalizowanym przy siedzibie Straży Gminnej. W tej sprawie trwają czynności zmierzające do ustalenia właściciela/ opiekuna  czworonoga  z uwagi na fakt , iż pies posiada czipa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW miejscowości Rokitnica zgłoszenie dotyczyło psa rasy zbliżonej do Cocker spaniela. W tym wypadku pies nie posiada żadnych znaków identyfikacyjnych. W takich przypadkach niestety zwierzęta w większości przekazywane są schronisku dla bezdomnych zwierząt w Tczewie z uwagi na brak możliwości ustalenia właściciela bądź opiekuna czworonoga.