Wizyta strażników w przedszkolu „TiK- TAK” w Straszynie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Coraz większy nacisk  przedszkoli z terenu naszej gminy na  bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem skutkuje dużym zainteresowaniem placówek projektami profilaktycznymi , które realizowane są  przez naszą jednostkę.

 

 

Tym razem na zaproszenie dyrekcji  oraz grona pedagogicznego  strażnicy gminni   byli  w dniu 07.10.2015r  gośćmi  dzieci z Przedszkola „Tik Tak” w Straszynie. Podczas zajęć dzieci odpowiadały na pytania, które miały im przypomnieć m.in. jak bezpiecznie podróżować samochodem, przejść przez jezdnię czy zadzwonić na telefon alarmowy 112. Strażnicy omówili również  z  przedszkolakami  jak ważne jest używanie elementów odblaskowych na drodze. W tej części spotkania wykorzystano prezentacje multimedialną.

Oprócz wiedzy o bezpieczeństwie najmłodsi mieli okazję w praktyce przećwiczyć przechodzenie przez jezdnię na przygotowanym przejściu dla pieszych  z sygnalizacją świetlną , które stanowi część mobilnego miasteczka ruchu drogowego, które jednostka posiada na wyposażeniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA