Świadomy senior to bezpieczny senior

Złodzieje i oszuści nie próżnują więc seniorze nie daj się oszukać !!! . Na zaproszenie słuchaczy „Akademii Seniora Gminy Pruszcz Gdański”  Straż Gminna wzieła udział w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwu seniora. W spotkaniu więzli udział:  Pani Cecylia Drzewowska – zastępca prokuratora rejonowego w Pruszczu Gdańskim, :młodszy inspektor Marek Laskowski – komendant powiatowy policji w Pruszczu Gdańskim, sierżant sztabowy Karol Kościuk – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz Tomasz Grabowski komendant Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański. 

Pomysłowość oszustów i złodziei nie zna granic. Na wnuczka, na policjanta, pracownika firmy telekomunikacyjnej, ośrodka pomocy społecznej , sprzedawcę perfumów …… – oszukują zarówno w świecie realnym jak również  w internecie. – Drodzy seniorzy, bądźcie czujni, jeżeli coś budzi wasz niepokój, otrzymaliście niepokojący was telefon, sms z linkiem  w który trzeba kliknąć, odwiedził was niespodziewanie urzędnik czy pracownik socjalny, którego nie znacie– skontaktujcie się z zaufaną osobą, rodziną  lub zadzwońcie na  numer alarmowy 112. Oczywiście można takie sprawy również omówić z naszą jednostką pod numerem tel. 664430371.

Apelujemy również do młodego pokolenia :  rozmawiajcie ze swoimi rodzicami i dziadkami, sąsiadami, informujcie ich o zagrożeniach. Osoby starsze nie zawsze są świadome zagrożeń, dlatego warto o nich rozmawiać i  ostrzegać. Ostrożności nigdy za wiele.