Straż Gminna z wizytą u przedszkolaków

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu dzisiejszym strażnicy gminni odwiedzili przedszkole ” Słoneczna Kraina” w Łęgowie

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spotkanie z przyszłymi użytkownikami dróg to nie tylko okazja aby przyswajać prawidłowe wzorce dotyczące zachowanie się na drodze ale jest to również  możliwość porozmawiania z dziećmi na tematy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedszkolaki bardzo chętnie przedstawiają strażnikom z jakimi sytuacjami niebezpiecznymi spotykają się na drodze oraz opowiadają  jak są przewożone bez fotelików: na kolanach babci, dziadka, czy bezpośrednio na fotelu pasażera.

Najgorsza kara, jaka może spotkać nas rodziców, którzy przewożą malucha bez fotelika o konsekwencjach prawnych nie wspominając to kalectwo lub śmierć naszego dziecka. Czy rzeczywiście zdajemy sobie sprawę z konsekwencji związanych z brakiem przewożenia dzieci bez fotelików?

Przypominamy

W przypadku zderzenia z  prędkością 50 km/h przyspieszenia działające na pasażerów samochodu mogą osiągać wartości 20-30 g. Oznacza to mówiąc obrazowo, że w chwili zderzenia noworodek o wadze 3,1 kg może ”ważyć” 93 kg. Pamiętaj , że  nie utrzymasz go a  podczas zderzenia zgnieciesz go własnym ciałem.  Co ważne niekoniecznie musi dojść do wypadku, wystarczy bowiem mocniej zahamować, a o to nietrudno na naszych drogach.