Odebrano psa właścicielowi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu wczorajszym ( 21.09) strażnicy gminni wspólnie z inspektorem  „OTOZ Animals Tczew” przeprowadzili kontrolę jednej z nieruchomości w miejscowości Łęgowo. Interwencja związana była z informacją o przetrzymywaniu zwierzęcia w złych warunkach.

Na miejscu zastano małego psa pasy mieszanej , wychudzonego z widoczną raną oka . Zwierzę nie miało dostępu do wody a kojec, który był teoretycznie przeznaczony dla czworonoga był całkowicie zarośnięty chwastami co uniemożliwiało zwierzęciu schronienie.

Ze względu na stwierdzone warunki oraz stan fizyczny i psychiczny psa, ustalono, że dalsze pozostawienie  zwierzęcia w miejscu jego przetrzymywania zagraża bezpośrednio jego zdrowiu i życiu. W związku z powyższym podjęto decyzję o  odebraniu psa właścicielowi. Zwierzę  zostało przewiezione do Schroniska dla Zwierząt w Tczewie, gdzie zostanie przebadane weterynaryjnie i zostanie mu  zapewniona właściwa opieka.

Jak to bywa w takich sytuacjach właściciel psa nie zgadzał się z opinią dotyczącą zaniedbywania psa , jednak mimo wszystko dobrowolnie oddał go podpisując na miejscu stosowne dokumenty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA