Nie daj się oszukać !- oszuści nadal działają metodą ” na wnuczka”

Jak wykazują statystyki policyjne w województwie pomorskim  w dalszym ciągu oszuści  usiłują bądź dokonują przestępstw na tzw. metodę „na wnuczka”

W  5 przypadkach oszustom udało się skutecznie wyłudzić pieniądze od osób starszych, jednak dzięki czujności  seniorów  62 przypadkach  oszuści nie osiągnęli zamierzonego celu.

Ponownie zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Spotykamy się nieraz z członkami rodziny, z którymi na co dzień nie mamy kontaktu. Wykorzystujmy okoliczności – tak obiady świąteczne jak i przypadkowe spotkania na ulicy i ostrzegajmy bliskich przed zagrożeniami. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Uwaga

Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański w dalszym ciągu  realizuje projekt profilaktyczny ” Bezpieczny senior”,  Chcesz wiedzieć jak działają oszuści ? jak nie dać się oszukać ? skontaktuj się z naszą jednostką w celu umówienia spotkania.