Nie bądź obojętny – pomóż osobie bezdomnej

1387794_15177437W związku z nadchodzącym ochłodzeniem Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański prosi wszystkich mieszkańców naszej gminy o przekazywanie informacji o wszystkich zauważonych przypadkach przebywania osób bezdomnych, koczujących w miejscach nieogrzewanych jak również wszystkich tych, których zachowanie może wskazywać na konieczność udzielania pomocy medycznej lub socjalnej.

Informacje w sprawie osób bezdomnych należy przekazywać bezpośrednio do Straży Gminnej  na nr tel.  stacjonarny 692-00-10 ( telefon alarmowy komórkowy 664 430 371)   lub za pomocą formularza zgłoszeniowego Straży Gminnej umieszczonego na naszej stronie internetowej.

Wzorem lat ubiegłych Straż Gminna informuje osoby bezdomne o adresach noclegowni i zachęca do korzystania z pomocy oferowanej przez te placówki. Strażnicy razem z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  monitorują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne i oferują niezbędną pomoc socjalną. Działania te doprowadziły już do przewiezienia i umieszczenia dwóch osób w schronisku na okres zimowy.