Ku przestrodze- czyli alkoholowa wpadka nieletnich w Juszkowie

(28.06.2021r godz. 18: 45 ) Juszkowo ul. Sportowa przystań kajakowa 15 latek nie potrafiący poruszać się o własnych siłach niereagujący na bodźce zewnętrzne  pozostawiony przez kolegów to niezbyt chlubny obraz wczesnych kontaktów z alkoholem, który zastał patrol Straży Gminnej na miejscu zdarzenia.  Na miejsce została wezwana karetka pogotowia a ratownicy, którzy przybyli na miejsce  przez godzinę uzupełniali elektrolity nieletniemu . 

 Apelujemy  do młodzieży, aby podczas  wakacji zachowywać zdrowy rozsądek, a do rodziców, aby starali się tłumaczyć swoim pociechom, że pewne używki mogą narazić młodzież, z jednej strony na wstyd i zażenowanie, a z drugiej na kłopoty zdrowotne. Do ukończenia 18-roku życia spożywanie alkoholu przez nieletnich traktowane jest jako zjawisko demoralizacyjne.

Przestrzegamy osoby dorosłe, które namawiają nieletnich do spożywania alkoholu, częstują ich i piją razem z nimi, nakłaniają bądź go dostarczają. Za takie zachowanie kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.

Za sprzedaż alkoholu nieletnim również przewidziana jest odpowiedzialność karna. Dlatego apelujemy do młodzieży o rozsądek, aby wakacje , nie były czasem alkoholowych wpadek i sytuacji wymagających interwencji służb mundurowych.