Kontrole przynoszą efekty – odnaleziono skradzione mienie z Dworku w Rusocinie

OLYMPUS DIGITAL CAMERAFunkcjonariusze Straży Gminnej podczas  kontroli skupu złomu w miejscowości Łęgowo odnaleźli skradzione grzejniki , które pochodziły z zabytkowego Dworku w Rusocinie.

W dniu 13 stycznia w związku z włamaniem do zabytkowego dworku w Rusocinie strażnicy gminni przeprowadzili rutynowe kontrole skupów złomu zlokalizowanych na terenie naszej gminy.

Kontrola jednego ze skupów w miejscowości Łęgowo ujawniła 12 sztuk żeliwnych grzejników, które pochodziły z zabytkowego Dworku. Pochodzenie grzejników nie budziło żadnej wątpliwości dla strażników a całkowita waga zabezpieczonych elementów przekraczała 600kg. Dane osobowe osób, które dostarczyły skradzione przedmioty  do skupu zostały ustalone na podstawie karty przekazania odpadu, którą musi wypełnić osoba dostarczająca surowiec. Na miejsce został wezwany patrol Policji z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim. Na pytanie: Czy ustalone osoby można połączyć z włamaniem do dworku , o którym pisaliśmy w grudniu 2014r?  zapewne wyjaśni to toczące się w tej sprawie postępowanie prowadzone przez KPP- Pruszcz Gdański.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA