Kierowca na podwójnym gazie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W dniu wczorajszym ( 24.11.2015r) w miejscowości Cieplewo  strażnicy gminni podjęli interwencję w stosunku do kierowcy VW, który pozostawił pojazd w miejscu objętym zakazem i  na włączonym silniku.

Ulica Długa w Cieplewie jest miejscem o stosunkowo dużym natężeniu ruchu samochodowym  jak i pieszym. Min, sklep wielkopowierzchniowy , GOSRiBP , GOPS  oraz okoliczne zakłady pracy to instytucje do których w ciągu dnia przychodzą interesanci z różnych stron naszej gminy. Duży ruch pieszy  , oraz częste zgłoszenia mieszkańców o  blokowaniu chodników  przez kierowców powoduje, że rejon ten objęty jest systematyczną kontrolą przez patrole Straży Gminnej.

I podczas jednej z takich kontroli  strażnicy zauważyli jadący pojazd marki VW passat, którego kierowca  zaparkował samochód w miejscu objętym zakazem i pozostawiając go na włączonym silniku oddalił się z miejsca zdarzenia. Ponieważ kierowca przez ok. 5 min od zaparkowania nie pojawił się przy samochodzie, którego silnik cały czas pracował strażnicy postanowili przyjrzeć się bliżej całemu zdarzeniu. Po krótkim oczekiwaniu na miejscu pojawił się kierowca, pojazdu. Niestety okazało się że kierujący nie posiada przy sobie żadnych dokumentów pojazdu oraz uprawnień do jego prowadzenia a  wyczuwalna  wyraźna woń alkoholu od kierowcy spowodowała wezwanie po uprzednim zabezpieczeniu VW patrolu policji.

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przeprowadzone przez policjantów wykazały  0,35 promila w wydychanym powietrzu u kierowcy. Ponadto w toku dalszych ustaleń ujawniono, że kierujący ma już zabrane uprawnienia na prowadzenie pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu.

Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadzić Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim