Karta rowerowa w Borkowie

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW dniu 15 maja na terenie Szkoły podstawowej w Borkowie funkcjonariusze Straży Gminnej wspólnie z nauczycielem wychowania komunikacyjnego przeprowadzili egzamin praktyczny dla uczniów szkoły na kartę rowerową
W piątkowe przedpołudnie na terenie parkingu szkolnego odbyła się część praktyczna egzaminu na kartę rowerową dla uczniów szkoły w Borkowie. Egzamin polegał na prawidłowym przejechaniu specjalnie przygotowanego układu mobilnego miasteczka ruchu drogowego, które Straż Gminna posiada na wyposażeniu.

Podczas spotkania omówiono  z młodymi uczestnikami ruchu drogowego min.  kwestie  wyposażenia rowerów, którymi będą poruszać się po drogach,   jazdy w kaskach ochronnych oraz niebezpieczeństwa z którymi mogą się spotkać podczas jazdy.

Informacja dla rodziców

Zwracamy Państwu uwagę na fakt, iż zgodę o przystąpieniu naszego dziecka  do egzaminu na kartę rowerową wydajemy my rodzicie. I to my rodzice jesteśmy odpowiedzialni za to na jakich rowerach poruszają się nasze pociechy.  Dorośli dbają o swój komfort jazdy dostosowując  swoje rowery czy samochody do swoich  indywidualnych potrzeb.  Zadbajmy również o ten komfort dla naszych dzieci kupując im  rowery odpowiednie do ich wieku .

Kupując dziecku rower, powinniśmy wybrać taki,  który jest dostosowany do jego wieku i wzrostu. Jazda na zbyt dużym rowerze  nie tylko nie będzie sprawiała dziecku przyjemności, ale przede wszystkim, będzie stanowić poważne zagrożenie dla jego bezpieczeństwa  w ruchu. Jeżeli po zejściu z siodełka, dziecko może dotknąć całymi stopami podłoża, a przerwa między ramą roweru a kroczem wynosi minimalnie 2 cm, wówczas rower jest dobrany prawidłowo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA