Karta rowerowa – Borkowo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 31.05.2016r uczniowie Zespołu Szkół w Borkowie przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową

Od wczesnych godzin porannych na terenie szkoły w Borkowie trwały przygotowania do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Zadaniem uczniów było prawidłowe przejechanie specjalnie przygotowanego do egzaminu przez Straż Gminną miasteczka ruchu drogowego, które nasza jednostka posiada na wyposażeniu.  Ponieważ trasa przejazdu systematycznie ulegała zmianom podczas egzaminu były wielkie emocje , duże zaangażowanie i radość uczestników z prawidłowego przejechania trasy .

Gratulujemy zdobywcom kart rowerowych, Uczniom, którym nie udało się w tym roku zdać egzaminu życzymy wytrwałości w pogłębianiu wiedzy z zakresu ruchu drogowego i zapraszamy już za rok .

Informacja dla rodziców

Kupując dziecku rower, powinniśmy wybrać taki, który jest dostosowany do jego wieku i wzrostu. Jazda na zbyt dużym rowerze nie tylko nie będzie sprawiała dziecku przyjemności, ale przede wszystkim, będzie stanowić poważne zagrożenie dla jego bezpieczeństwa.  Jeżeli po zejściu z siodełka dziecko może dotknąć całymi stopami podłoża, a przerwa między ramą roweru i kroczem wynosi minimalnie 2 cm, wówczas rower jest dobrany prawidłowo

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA