Igrzyska Wiedzy o Bezpieczeństwie Obronie Cywilnej i Ratownictwie w Gminie Pruszcz Gdański

W dniu 14 maja  w Ośrodku Kultury w Cieplewie odbyły się coroczne zmagania młodzieży czyli ”  Igrzyska o Bezpieczeństwie Obronie Cywilnej i Ratownictwie Medycznym” . 

To już trzecia edycja igrzysk, które dla uczniów szkół gminnych organizuje  Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański wspólnie z Urzędem Gminy/Wydziałem  Zarządzania Kryzysowego.

Tegoroczne zmagania drużyn w pierwszej kolejności polegało na  rozwiązaniu testu składającego się z 15 pytań z zakresu : ogólnie pojętego bezpieczeństwa, obrony cywilnej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugi etap to udział w specjalnie przygotowanych scenkach w których pozoranci wcielali się w role osób poszkodowanych w różnych sytuacjach.

Rywalizacja w tegorocznej edycji igrzysk była bardzo zacięta a komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie z uwagi na bardzo wysoki poziom przygotowania uczestników. Po burzliwej naradzie w tym roku pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Łęgowie, którzy minimalnie wyprzedzili szkoły z Rotmanki i Straszyna, które zostały sklasyfikowane ex aequo na drugiej pozycji. Nagrody uczestnikom konkursu wręczyła Wójt Gminy Pruszcz Gdański Pani Magdalena Kołodziejczak.