Historia konia , który samotnie wracał do domu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 07.09.2015r do Straży Gminnej wpłynęła interwencja dotycząca samotnego konia, który przebywa na polach w miejscowości Bogata. Czynności przeprowadzone na miejscu przez strażników oraz pomoc mieszkańców doprowadziły do odnalezienia właściciela  , który zwierze odebrał . Poniżej przedstawiamy Państwu historię podróży konia.

 

„Batman” to ogier , który całe swoje dotychczasowe życie spędził w stadninie koni zlokalizowanej blisko elektrowni wiatrowych. Wiatraki towarzyszyły mu  codziennie na wybiegu.  Jednak pewnego dnia  trafił do nowego właściciela, a nowy wybieg nie maił już krajobrazu wiatraków. Zwierze postanowiło wyruszyć w podróż do domu .  Jako azymut „Batman” obrał sobie wiatraki . Szedł polami w dzień i w nocy. Z miejscowości Dziewięć Włók  do Wiślinki. Jednak ujrzawszy wiatraki z miejscowości Bogatka uznał , że dotarł już na miejsce.

Nowy właściciel „Batmana” , który przyjechał odebrać go z Bogatki  był pod wrażeniem determinacji konia  i podjął decyzję , że  sprowadzi inne konie z Wiślinki aby „Batman” czuł się raźniej w nowym domu.