Finał VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

olimpiadaW czwartek 21 marca 2013r na zamku w Gniewie odbył się finał VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie “Bezpieczne i Przyjazne Pomorze – czyste miasto zależy od Ciebie”

VI Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowana była przez Straż Miejską w Gdańsku, Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną oraz straże miejskie z Gniewu, Kościerzyny, Kwidzyna, Pelplina, Sopotu, Tczewa oraz Straż Gminną z Gminy Pruszcz Gdański i została objęta patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Gdańska, Wojewodę Pomorskiego i Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Do udziału w Olimpiadzie przystąpiło 31 szkół z województwa pomorskiego z których zgłosiły się 663 osoby. Gminę Pruszcz Gdański w konkursie reprezentował Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Rusocinie.

W gronie 21 finalistów znalazła się Kornelia Flis, która ostatecznie zajęła 12 miejsce przedstawiając nowatorski projekt nowoczesnych technologii, które zdaniem naszej finalistki powinny zostać drożne przez sąsiadujące ze sobą gminy. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem komisji a w szczególności technologia pozyskiwania ksantyny z odpadów kawowych, która wykorzystywana jest w produkcji wielu leków stosowanych min. w zaburzeniach pracy serca oraz astmie.