Edukacja w zakresie I-szej pomocy ze Strażą Gminną

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMusimy zdawać sobie sprawę, że w domu, szkole czy choćby autobusie ktoś może potrzebować pomocy. Wtedy to od naszej szybkiej reakcji, opanowania i wiedzy będzie zależało zdrowie i życie drugiej osoby.

 

 

Dbając o podnoszenie  wiedzy przez mieszkańców oraz uczniów naszych szkół  z zakresu I-szej pomocy Straż Gminna w tym roku wdrożyła nowy projekt profilaktyczny dotyczący edukacji związanej z udzielaniem pomocy przedmedycznej. Pierwsze  spotkania odbyły się podczas tegorocznych ferii zimowych w świetlicach wiejskich, które cieszyły się dużym zainteresowaniem .

Tym razem w dniu 27.03 strażnicy odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Rotmance. Podczas spotkania omówiono podstawowe zasady z zakresu I-szej pomocy i przy pomocy profesjonalnego „fantoma”  przeprowadzono zajęcia praktyczne . Podczas spotkania omówiono również zasadę działania urządzenia AED – defibrylatora , który można coraz częściej spotkać w urzędach , czy innych miejscach publicznych takich jak  np. sklepy wielkopowierzchniowe. Zasadę działania tego urządzenia zaprezentowano na  urządzeniu szkoleniowym, które Straż Gminna posiada na wyposażeniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA