Dzień Dziecka w Gminie Pruszcz Gdański

OLYMPUS DIGITAL CAMERA W niedzielne przedpołudnie   strażnicy gminni spędzili na Trzecim Strasznie Fajnym Dniu Dziecka, który tradycyjnie odbył się na boisku i terenie Zespołu Szkół w Straszynie, natomiast popołudnie na Festynie Rodzinnym w Rusocinie.Funkcjonariusze, poprzez zabawę, zapoznawali dzieci z przepisami ruchu drogowego wykorzystując do tego mobilne miasteczko ruchu drogowego. Natomiast dorośli mogli porozmawiać ze strażnikami na temat skutków niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz na symulatorze zderzeniowym przekonać się jakie siły działają na człowieka w momencie zderzenia przy prędkości zaledwie 14 km/h.

Dodatkowo, w ramach działań profilaktycznych, dorośli mogli przekonać się jak alkohol zniekształca rzeczywistość i powoduje, że tracimy kontrolę nad samym sobą, co w następstwie może doprowadzić do różnych wypadków. Każdy mógł założyć Alko-gogle –  okulary, które zmieniają i zniekształcają rzeczywistość, symulują stan nietrzeźwości i spróbować przejść między słupkami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA