„Dzień Dziecka” w gminie Pruszcz Gdański

Straż Gminna jak co roku bierze czynny udział w organizacji festynów z okazji Dnia Dziecka, które odbywają się na terenie naszej gminy.

W piątkowe popołudnie ( 02.06) odbył się festyn w gminnym przedszkolu  w Straszynie. Dla dzieci oraz dorosłych organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Straż Gminna zaprezentowała stoisko z symulatorem zderzeniowym, gdzie można było na własnej skórze i w bezpiecznym środowisku przekonać się, co się dzieje z ciałem w momencie uderzenia w przeszkodę. Dzięki temu testowi kierowcy mogą  uświadomić  sobie, że zderzenie nawet przy niewielkiej prędkości może być bardzo groźne dla  zdrowia. Podczas testu strażnik na  podstawie bardzo prostych przykładów uświadamia uczestnika, jakie siły działają na ludzkie ciało podczas zderzenia przy poszczególnych prędkościach oraz  Jak ogromną rolę dla życia odgrywają pasy i w jaki sposób należy je zapinać.

Sobota ( 03.06) „Strasznie fajny dzień dziecka w Straszynie” oraz bieg charytatywny „Przybij Piątkę”, którego celem było zwiększenie świadomości na temat  pięciu dziecięcych niepełnosprawności : autyzmu, zespołu Downa, zespołu Aspergera, niepełnosprawności ruchowej oraz  niepełnosprawności intelektualnej. Straż Gminna wspólnie ze strażakami z  OSP Wiślina odpowiedzialna była za zabezpieczenie całej trasy biegu.

Ponadto na terenie szkoły w Straszynie, gdzie odbywał się festyn z okazji „Dnia Dziecka”  strażnicy przygotowali stoisko na którym można było spróbować swoich sił na symulatorze zderzeniowym, który w połączeniu z alko-goglami stanowił nie lada wyzwanie. Ponadto można było zapoznać się z zasadą działania defibrylatora oraz zmierzyć się z trudną sztuką  udzielania  pierwszej pomocy korzystając z „fantoma” szkoleniowego. Dla dzieci strażnicy przygotowali miasteczko ruchu drogowego , gdzie najmłodsi mogli zmagać się z przepisami ruchu drogowego.

 

 

 

Niedziela ( 05.06) to  „Dzień Dziecka” w Cieplewie. Coroczny festyn, który odbywa się  pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”.  Organizatorzy przygotowali jak co roku  szereg atrakcji i pomimo niesprzyjającej aury wszyscy świetnie się bawili.