„Droga do szkoły powinna być bezpieczna” – spotkanie w Przedszkolu”Słoneczna Kraina” w Łęgowie

Akcje ” Droga do szkoły powinna być bezpieczna”  Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański rozpoczęła od spotkania z przedszkolakami z Przedszkola” Słoneczna Kraina w Łęgowie.

 

 

 

Podczas spotkania strażnicy omówili z przedszkolakami  podstawowe zasady poruszania się po drodze wykorzystując prezentacje multimedialne, krótkie filmiki profilaktyczne oraz miękki zestaw „autochodzik”.  W tej części spotkania strażnicy w ciekawy sposób przedstawili min. zasady poruszania się po drodze, omawiając  sygnalizacje świetlną  oraz podstawowe znaki drogowe. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania strażników i opisywały barwnie  swoje przygody wakacyjne.  Niestety opowiadania te w niektórych przypadkach wskazywały że maluchy  przewożone są bez fotelików ochronnych.

Druga część zajęć odbyła się  na świeżym powietrzu , gdzie na parkingu zostały rozłożone elementy mobilnego miasteczka ruchu drogowego , które nasza jednostka posiada na wyposażeniu. W tej części spotkania przedszkolaki w formie zabawy uczyły się zasad przechodzenia przez przejście dla pieszych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania  otrzymali  od strażników elementy odblaskowe.

Kampania „Droga do szkoły powinna być bezpieczna”  w której bierze udział nasza jednostka   realizowana jest przez 19 Straży Gminnych i Miejskich w województwie pomorskim pod patronatem Prefektury Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA