Coraz większe zapotrzebowanie na działania profilaktyczne

Profilaktyka to podejmowanie działań, skierowanych do różnych grup, we współpracy z różnymi środowiskami i instytucjami które mają na celu zapobieganie pojawieniu się lub rozwojowi zaburzeń lub innych niekorzystnych zjawisk społecznych.

Straż Gminna od dłuższego czau prowadzi szereg projektów profilaktycznych, które prowadzone są w placówkach oświatowych czy świetlicach wiejskich na terenie naszej gminy. Potrzebę tego typu działań zauważają również poszczególne sołectwa, czy zakłady pracy, które zapraszają naszą jednostkę na różnego rodzaju festyny z konkretnym projektem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 W sobotę ( 10.06) strażnicy wzięli udział w festynie rodzinnym zorganizowanym przez firmę  „Ziaja”, podczas którego najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego  mogli spróbować swoich sił na mobilnym miasteczku ruchu drogowego. Szereg konkursów miało na celu przekazanie informacji dotyczących zagrożeń w trakcie poruszania się na drogach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Niedziela ( 11.06) to „Dni Pruszcza Gdańskiego”, gdzie na zaproszenie Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim  w „strefie bezpieczeństwa drogowego”  nasza jednostka również zaprezentowała projekt związany z poprawą bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu z wykorzystaniem mobilnego miasteczkiem ruchu drogowego.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

       W chwili obecnej Straż Gminna prowadzi wspólnie ze szkołami z terenu naszej gminy egzaminy na karty rowerowe z wykorzystaniem mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Podstawowym celem  tego projektu jest przygotowanie uczniów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jako rowerzysty i wyrobienie poczucia odpowiedzialności za życie i zdrowie własne i innych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA