Bystra – odebrano psa właścicelowi

6c665b7610 Pies trzymany na krótkim łańcuchu i w kolczatce, która wrośnięta była w kark psa odebrany został właścicielce miejscowości Bystra.

Dzielnicowy Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański   w czasie patrolowania miejscowości Bystra zauważył psa trzymanego w warunkach zagrażających jego życiu. Trzyletni mieszaniec, trzymany na krótkim łańcuchu miał za małą kolczatkę, której kolce wbijały się w ciało powodując ropiejące rany a mimo wysokich temperatur pies nie miał dostępu do wody. W rozmowie z właścicielką funkcjonariusz ustalił, że pies nie był szczepiony przeciwko wściekliźnie. Kobieta nie dostrzegała również problemu z wrastającą kolczatką.

O zdarzeniu został powiadomiony natychmiast Urząd Gminy Pruszcz Gdański a po przeanalizowaniu sytuacji wszczęto procedurę zmierzającą do odebrania psa właścicielce.

W czwartkowe popołudnie inspektorzy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals, w asyście weterynarza, Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański, Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim i Urzędu Gminy Pruszcz Gdański na mocy ustawy o ochronie zwierząt odebrali psa i przewieźli go do schroniska w Tczewie, gdzie zostanie poddany leczeniu.

Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański przypomina, że zgodnie z Ustawą z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt:

„Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody”

„Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA