Borkowo : egzamin na kartę rowerową

 

W tym roku jako pierwsi do egzaminu praktycznego na kartę rowerową  przystąpili  uczniowie Szkoły Podstawowej w Borkowie.

( OLYMPUS DIGITAL CAMERA

( 22.05.2018r) Od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania związane z egzaminem praktycznym na kartę rowerową dla uczniów Szkoły Podstawowej w Borkowie. Strażnicy   rozkładali  mobilne miasteczko ruchu drogowego, które posiada na wyposażeniu a  sami uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się budowanej tegorocznej trasie przejazdu i omawiali między sobą najtrudniejsze miejsca na trasie.

Do najczęściej popełnianych błędów  podczas egzaminu należy zaliczyć  brak  koordynacji ruchowej podczas wystawiania ręki w celu sygnalizowania kierunku skrętu. Niejednokrotnie powodem takiego stanu rzeczy był  zbyt duży rower. 

Strażnicy  oprócz sprawdzania wiedzy praktycznej egzaminowanych, przekazywali również  ważne informacje na temat budowy jednośladów jak również ciekawostki z zakresu przepisów, ich stosowania jak i praktyczne porady jak zachować się na drodze w rożnych sytuacjach.