„Bezpieczna droga do szkoły” – spotkania z przedszkolakami

Trwa akcja ” Bezpieczna droga do szkoły” w ramach realizacji projektu strażnicy gminni odwiedzają szkoły oraz przedszkola w naszej gminie i przeprowadzają pogadanki profilaktyczno- edukacyjnych związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

 

 

 

W dniu dzisiejszym ( 20.09.2017 )   strażnicy gminni odwiedzili dzieci z przedszkola mieszczącego się  w Zespole Szkół  w Rotmance. Podczas spotkania strażnicy rozmawiali z dziećmi o różnych zagrożeniach jakie mogą napotkać w drodze do szkoły oraz przypominali przepisy i zasady ruchu drogowego. Nieodzownym elementem takich spotkań jest „panel”   na temat numerów alarmowych, zachowania się w obecności obcej osoby, czy zachowania w środkach komunikacji. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego strażnicy  przypominali  o elementach odblaskowych w które należy wyposażyć np.  tornistry. W realizacji projektu strażnicy wykorzystują prezentacje multimedialne, zestaw „auto-chodzik ” oraz elementy mobilnego miasteczka ruchu drogowego.

Akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły” adresowana jest także do wszystkich dorosłych, w szczególności do kierowców, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, bo dzieci nie zawsze przestrzegają zasad i przepisów ruchu drogowego.