Bezdomny- potrzebna pomoc

W sobotni wieczór do Straży Gminnej wpływa informacja o osobie bezdomnej  , która przebywa w Przejazdowie na ul. Głównej i potrzebuje pomocy.

Pan Wiesław  uskarżał się na silne bóle nóg oraz nerek.  W związku z powyższym na miejsce została zadysponowana karetka pogotowia . Lekarz, który przybył na miejsce stwierdził, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji szpitalnej i może być przewożony środkami transportu służb publicznych.

W toku dalszych czynności służbowych ustalono, że osoba przebywa w  tzw. domku holenderskim , który posadowiony jest na terenie naszej gminy ale mimo wszystko rozważy    możliwość skorzystania ze schroniska dla osób bezdomnych, które zostało mu zaproponowane przez strażników. ( ustalono, że decyzje Pan Wiesław podejmie do poniedziałku) W związku z powyższym mężczyznę przewieziono do miejsca pobytu.  O zdarzeniu poinformowano również sołtysa miejscowości, który zobowiązał się do poniedziałku, kiedy to sprawa zostanie przedstawiona w G.O.P.S  zaglądać do Pana Wiesława.

Niestety Pan Wiesław w poniedziałkowy poranek w rozmowie ze strażnikami odmówił przewiezienia do schroniska. Za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który monitoruje sytuację Pana Wiesława o zdarzeniu poinformowano jego siostrę.

Jeżeli  ktoś z Państwa jest w posiadaniu nieużytkowanej np. przyczepy kempingowej i chciałby bezinteresownie pomóc osobie bezdomnej z naszej gminy prosimy o kontakt z naszą jednostką.