Agresywny pies w Juszkowie pogryzł dziecko

W dniu 10 sierpnia do Straży Gminnej wpłynęła interwencja dotycząca agresywnego bezdomnego psa , który pogryzł dziecko na terenie ogródków działkowych w Juszkowie,

Czynności prowadzone przez strażników doprowadziły do ustalenia działki na której zadomowiło się zwierzę. Według oświadczenia właściciela działki pies był przez dłuższy czas dokarmiany przez działkowców  i poruszając się po terenie całych ogrodów nie przejawiał większej agresji. Sytuacja zmieniła się w momencie oszczenienia się psa, który jako swój nowy dom wybrał miejsce pod przyczepą kempingową. Pies stał się bardzo agresywny , atakując niemal każdą osobę i samochód, który przyjeżdżał na teren ogrodów.

Pierwsza próba wyłapania zwierzęcia była nieudana z uwagi na bardzo dużą agresję zwierzęcia,  który opiekował się swoim potomstwem schowanym pod przyczepą . Z uwagi na fakt, że pies musiał przejść kwarantanne a pogryzione dziecko zaczęło przyjmować już profilaktycznie zastrzyki  przeciwko wściekliźnie na miejsce zdarzenia zostali wezwani pracownicy Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Tczewie, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Gminnej wyłapali agresywną suczkę co w konsekwencji pozwoliło zaopiekować się szczeniakami. O pogryzieniu został  powiadomiony również oddział Sanepidu zgodnie z przynależnością  terytorialną miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej a agresywny pies wraz z pięcioma  szczeniakami przekazany do Schroniska w Tczewie.